ZGŁOŚ SIĘ DO IX EDYCJI AKADEMII LIDERÓW RYNKU KAPITAŁOWEGO

Jeżeli:

— studiujesz na trzecim, czwartym lub piątym roku studiów bądź jesteś absolwentem, ale nie ukończyłeś jeszcze 26 lat;

—rynek kapitałowy i finanse to twoja pasja;

— pragniesz przyspieszyć rozwój swojej kariery;

— chcesz uczyć się bezpośrednio od najlepszych ekspertów i praktyków;

— chcesz zdobyć cenne doświadczenie —

 

 

ZGŁOŚ SIĘ DO IX EDYCJI AKADEMII LIDERÓW RYNKU KAPITAŁOWEGO

 

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego to dwa tygodnie wyjątkowych szkoleń w czasie Szkoły Letniej i dwumiesięczny płatny staż w wybranej Firmie Partnerskiej.

 

Szkolenia odbywają się w terminie 30 czerwca – 12 lipca 2014 r. w ośrodku konferencyjnym nad Zalewem Zegrzyńskim. Pierwszy tydzień obejmuje trening umiejętności miękkich — technik zarządzania, przywództwa, negocjacji i prezentacji, niezbędnych w pracy każdego menedżera. Drugi tydzień Szkoły Letniej to wykłady i case’y zaproszonych ekspertów oraz spotkania ze znanymi postaciami rynku. Wykładowcami Akademii są zawsze najwybitniejsi specjaliści w danej dziedzinie, osoby bezpośrednio zarządzające wybranym obszarem, znani i cenieni praktycy.

Integralnym elementem projektu jest również wybierany przez uczestników dwumiesięczny, płatny staż w firmie partnerskiej odbywany najczęściej w okresie wakacyjnym.

Przygoda z ALRK może trwać długo po zakończeniu Szkoły Letniej dzięki społeczności ALRK Alumni. Sieć Alumnów obecnie liczy 230 członków – dotychczasowych uczestników ośmiu edycji Akademii, którzy pracują w wiodących firmach na rynkach finansowych w kraju i za granicą. W ramach działalności ALRK Alumni przez cały rok organizowane są „LeadershipEvenings”-spotkania z liderami polskiego środowiska biznesowego, Reunion- zjazdy absolwentów i wiele innych działań szkoleniowych i networkingowych.

Co roku do Akademii przyjmowanych jest 30 osób. Udział w Akademii jest całkowicie bezpłatny. Aplikacje wypełniać można do 4 maja 2014 r. na stronie internetowej Fundacji.

 

Wszystkie informacje i formularz zgłoszeniowy:

www.alrk.paga.org.pl

 

Dodatkowe informacje:

22 537 73 31

 

Termin składania aplikacji: 4 maja 2014

 

Organizator:

Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi

 

Lista Partnerów IX edycji ALRK jest wciąż niezamknięta. Dotychczas do projektu przystąpiły następujące firmy:

 

Bridgepoint | CAG | Capitalia | CMS | Credit-Suisse | EY |Enterprise Investors |Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie | Fidea | Goldman Sachs | ICENTIS Capital |  Innova Capital | J.P.Morgan | Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych | McKinsey&Company |  Montagu |Polskie Inwestycje Rozwojowe | PKO Bank Polski | PKP | PZU | zeb/rolfes.schierenbeck.associates

Współpraca instytucjonalna:

CFA Society Poland | HRK | Związek Maklerów i Doradców

3 dni w Monachium, 3 miesiące w Business Link za 3 minuty filmu Wystartował konkurs Biznes w Niemczech

Do 30 maja można zgłaszać filmiki konkursowe do udziału w projekcie Biznes w Niemczech. Do wygrania jest 3 miesięczna akceleracja biznesu w sieci Business Link oraz udział w 3dniowej wizycie studynej w Monachium, europejskiej Dolinie Krzemowej. Wartość nagród to 10.000 zł, pozyskane kontakty bezcenne.

 

Dzięki projektowi Biznes w Niemczech polskie innowacyjne projekty będą miały szansę na zagraniczną ekspansję. W wyniku projektu uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z działalnością w strefie euro oraz poznają mechanizmy rynkowe zarówno w Polsce jak i w Niemczech. Partner porojektu - Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej nie jest jedynie grantodawcą w projektach polsko-niemieckich. Poprzez realizację projektów własnych i wsparcie wartościowych projektów zewnętrznych nasza instytucja pragnie stymulować doskonalenie i rozwój zawodowy, czego przykładem jest zorganizowany przez Justa PR konkurs na polskie start-upy,- podkreślają dyrektorzy FWPN, prof. dr hab. Krzysztof Miszczak i Cornelius Ochmann.

Projekt skierowany do młodych Polaków zaczynających swoją karierę w biznesie przyczyni się do profesjonalizacji życia zawodowego, pozwoli młodym ludziom pewniej rozpocząć karierę zawodową, a w przyszłości – działać w świecie profesjonalnymdodają dyrektorzy FWPN.

 

W czerwcu jury konkursu wyłoni autorów 5 najlepszych pomysłów, których zaprosimy na wyjazd studyjny do Monachium– opowiada Justyna Gaj, koordynator projektu. Nagrodą główną jest zaproszenie do udziału w trzydniowej wizycie studyjnej w Monachium. Organizatorzy pokrywają koszty transportu, noclegów, tłumacza oraz organizują interesujące biznesowe spotkania z praktykami na terenie Bawarii.

 

-Ten konkurs to wielka szansa dla 5 firm, które już niedługo będą próbować swoich sił na najbardziej dojrzałym rynku Europy. By w pełni mogły przygotować się i wykorzystać czas spędzony w Niemczech ufundowaliśmy dla każdego laureata 3-miesięczny pakiet usług w akceleratorze biznesu Business Link, gdzie pod okiem praktyków będą mogli doprecyzować swoje oczekiwania i dopasować produkt do tego rynku. - Aureliusz Górski, Dyrektor Zarządzający Business Link.

 

Aby wziąć udział w projekcie należy nagrać krótki filmik z prezentacją swojego pomysłu lub usługi, który autor chciałby wprowadzić na rynek niemiecki. Filmik należy wysłać korzystając z formularza zamieszczonego na stronie www.bizneswniemczech.pl

 

Filmik nie powinien być dłuższy niż 3 minuty. Powinien natomiast odpowiadać na poniższe kwestie:

1.      co to za projekt/produkt/usługa

2.      jakie potrzeby zaspakaja

3.      w czym jest innowacyjny

4.      jaka jest konkurencja

5.      czym się wyróżnia na tle konkurencji

6.      do kogo kierujesz projekt/produkt/usługę

7.      stopień zaawansowania prac

8.      kanały dystrybucji i sprzedaży

9.      polityka cenowa

10.  dlaczego właśnie Ty powinieneś pojechać z nami do Monachium

 

 

Organizatorzy projektuBiznes w Niemczechzapewniają laureatom transport i pobyt oraz aranżują ciekawe spotkania biznesowe w Monachium, europejskiej Dolinie Krzemowej. Prace- filmiki prezentujące pomysł na biznes można zgłaszać do 30 maja.

 

"

 

Zapraszamy do odwiedzenia projektu Biznes w Niemczech w internecie:

www.bizneswniemczech.pl

www.facebook.com/BizneswNiemczech

twitter.com/bizneswniemczec

 

Kontakt:

Justyna Gaj - koordynatorka projektu Biznes w Niemczech

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. tel. 0048 – 509 - 216 - 076

Człowiek - najlepsza inwestycja